Bikkelhard gevecht in de halve finale om de RSB-beker tussen CSV en Krimpen: CSV door na 3-1 zege

Vrijdagavond 6 maart was het een drukte van jewelste in de Vijverhof: veel jeugd strijdend om de Groene Hart trofee, veel ouders aan de zijlijn voor de aanmoediging, veel deelnemers aan de interne competitie en de recreantencompetitie. En ook nog de bekerteams van Capelle en Krimpen voor de strijd in de halve finale voor de RSB-beker. CSV is bekerhouder en was dus sterk favoriet, maar het team van Krimpen heeft niet voor niets de halve finale bereikt tegen op papier sterkere tegenstanders. We waren dus gewaarschuwd, zeker ook na de nipt verloren massakamp tegen Krimpen vorige week. De eerste verrassing was jeugdspeler Arne Pols (1723) die het op eigen verzoek aan bord 1 opnam tegen Léon Koster. Arne won de toss en had daarmee het voordeel van de witte stukken. Geen verrassing waren Joop Huijzer (1930) aan bord 2, Hans van Nieuwenhuizen (1857) aan bord 3 en Frits van Duin (1887) aan bord 4. Opvallend was dat ook dit keer de Capellenaren lang nadachten. Iets na tienen kwam er enige tekening in de strijd. Aan bord 3 bood Hans remise aan Jan Peter Bogers aan. Er was weinig meer te beleven aan de stelling en mede met het oog op de klok (JP had nog 14 minuten tegen Hans 66) kon de teamleider hier van harte mee instemmen: 0,5-0,5. Inmiddels kreeg Mark Vermeer aan bord 4 een prachtige aanval tegen Frits. Frits offerde een pion in de hoop op tegenspel. Die hoop bleek ijdel en met de witte stukken Dh4, Tb7, Pc5 en Pe5 sloeg de aanval snel door en werd het iets na elven 1,5-0,5. Opvallend was dat juist Mark een groot tijdvoordeel had. Dat was geheel anders aan de overige twee borden, waar zowel Stefan Tabak als Léon Koster veel meer tijd gebruikten dan hun tegenstanders. Lange tijd leek het er op dat Stefan aan bord 2 de overhand had tegen Joop. Echter zijn aanval sloeg niet door en er ontstonden tegenkansen voor Joop. Een remise aanbod van Joop werd niet aangenomen en vervolgens leek Joop de overhand te krijgen. Toen hij echter een keer de beste zet miste werd in wederzijdse tijdnood in remise berust: 2-1. Aan bord 1 had Léon Koster weinig bereikt tegen Arne. In grote tijdnood van Léon verdwenen veel stukken van het bord en resteerde een eindspel van L+P+3p (Arne) tegen 2P+3pi (Léon). Die stand werd door de kenners als remise getaxeerd. Toch wel heel knap van Arne tegen een speler met op papier een rating van 600 punten meer! Maar als zo vaak kost het wel veel tijd om tegen een ervaren speler de remise vast te houden. Dus ook Arne kwam in tijdnood en terwijl Léon de zetten achter elkaar uit zijn mouw schudde, moest Arne alle zeilen bijzetten om zich de lustig rond springende paarden van het lijf te houden. Dat lukte ten slotte niet en Léon kon doorbreken: 3-1 en daarmee had CSV wederom de finale bereikt. De tegenstander wordt op 13 maart bepaald in de wedstrijd tussen Rokado en HZP Schiedam. Beide tegenstanders zijn ons niet onbekend. Op 30 januari van dit jaar hebben we tegen Rokado aan de eerste 4 borden gelijkgespeeld, maar de wedstrijd verloren: een mooie kans dus op revanche. Tegen HZP Schiedam hebben we vorig jaar in de finale nipt de RSB-beker gewonnen. Kortom de finale belooft dit jaar weer uiterst spannend te worden.

Deel dit bericht