CSV 1 stelt met overmacht kampioenschap veilig

Vrijdagavond 14 maart speelde CSV 1 zijn kampioenschapswedstrijd thuis tegen WSV 1, dat op volle sterkte aantrad. Bij ons viel Winood Rampersad in voor Patrick van der Lee, die elders voor Hoogland moest schaken. Al spoedig betaalde de agressie van Roel (wit) met h4 en 0-0-0 zich uit tegen Wim Mulder. Roel kwam 2 pionnen voor met zodanige aanval dat Wim geen andere mogelijkheid zag dan het geven van de kwaliteit. Dat verzwakte Roels aanval echter niet. De zwarte K in het open veld had geen enkel verweer tegen de aanval van D+P. Met Pf7+, wat zwart de D kostte maakte Roel het af: om 21.20 uur werd het 1-0. Paul (zwart) speelde een spannende partij tegen Pieter de Louw. Wit ruilde op f7 L+P tegen T+pi. In een betere stelling voor Paul was het plotseling uit, doordat zijn tegenstander een stuk liet instaan: dus 2-0 om 22.25 uur. Winood (wit) speelde een gedegen partij tegen Mart Jan Luteijn. Winood kwam een pion voor, had het loperpaar en aanval en vond een mooie winstweg: 3-0 om 22.30 uur. Stefan (zwart) speelde tegen Hans van Woudenberg een mooie aanvalspartij. Hij rokeerde lang en zette de koningsaanval in met h5, h4 en g5. Haalde er D+T+2P bij en maakte het fraai af: 4-0 om 22.35 uur en daarmee was CSV 1 kampioen! Toen kwam Jaap vragen of hij remise mocht accepteren om daarmee het kampioenschap veilig te stellen. Daarmee was hij dus te laat, maar hij stelde er wel de overwinning veilig mee: 4,5-0,5!  Jan-Peter (wit) speelde tegen Barthold Jansen, de kopman van WSV. Ze gingen het eindspel in met een materieel gelijke stand. JP wist een pion te verschalken en zijn voordeel om te zetten in stukwinst: om 23 uur 5,5-0.5. Léon (zwart) speelde tegen Ronald Dennis. Wit speelde een gambiet, maar Léon hield de pion vast en er ontspon zich een fascinerend gevecht, waarin overbelasting en de onderste lijn de motieven waren, die Léon om 23.15 uur aan de overwinning hielpen: 6,5-0,5. Ten slotte ons zorgenkindje van de avond: Mark (zwart) tegen “good old” Wim van Vuuren. Mark kwam nogal aangekrant uit de opening en dat verbeterde niet echt in het middenspel. Tot overmaat van ramp leek Mark de Dame te verliezen. Gelukkig voor hem zag Wim dat over het hoofd. Uiteindelijk won Mark de kwaliteit en nog wat later een stuk, zodat om 23.20 uur het einde daar was: 7,5-0,5. Een ietwat geflatteerde einduitslag, maar WSV nam het sportief op en vierde met ons aan de bar het kampioenschap. Nu wacht ons nog de laatste wedstrijd uit tegen 3Torens 1 op vrijdag 4 april en de RSB-bekerfinale op een nog nader te bepalen datum tegen de winnaar van Dordrecht-HZP Schiedam. Met alle drie de CSV-teams gepromoveerd mogen we terugzien op een zeer geslaagd seizoen!

Deel dit bericht