Verslag RSB-bekerfinale: CSV-HZP Schiedam 2,5-1,5 de vierslag is binnen!

SV Krimpen ad IJssel was maandagavond 14 april de gastheer voor de sterkste bekerfinale in de RSB ooit, zoals competitieleider en wedstrijdleider Arrian Rutten verklaarde. Dat is opmerkelijk omdat beide teams (nog) niet in de hoogste klasse van de RSB uitkomen. Beide verenigingen maken een sterk seizoen door: alle 5 teams in de RSB werden kampioen! We wisten op voorhand dat we een zeer sterke tegenstander zouden treffen. Toen de opstelling bekend werd gemaakt, leverde dat als verrassing op dat kopman John van Baarle (2202) plaats nam aan bord 3 tegen Mark Vermeer.
Onze Léon Koster moest het opnemen tegen de sterke Oleksii Kapitonenko, weliswaar nog zonder rating, maar een sterke aanwinst voor HZP dit seizoen. De strijd aan dit bord ontbrandde onmiddelijk en duurde onverminderd tot het einde voort. Ik vond het om 22.30 uur nog onduidelijk, hoewel toen Léon zoveel dreigingen in de stelling vlocht dat het einde toch snel kwam door een schitterende combinatie. Daarmee kwam de stand om 22.45 uur op 1,5-0,5. Aan bord 4 had toen inmiddels Roel Trimp de vrede getekend met Daan van Loenen (2006), na eerst in overleg met de teamleider een remise aanbod te hebben afgeslagen. Jan-Peter Bogers speelde aan bord 2 tegen de teamcaptain van HZP, David van der Mast (1847). Zijn opdracht was om niet te verliezen, maar zonder risico’s op winst te spelen. Jan-Peter sloeg daarom het remise aanbod af en won om 22.50 uur een stuk en daarmee was de winst vrijwel binnen. Om 23.05 uur staakte David de ongelijke strijd met de mededeling dat het genoeg was geweest: 2,5-0,5 en de RSB-beker was voor ons! Bleef over de partij van Mark tegen John. Het leek dat Mark met zwart spelend goed uit de opening was gekomen, maar in het middenspel kreeg John steeds meer grip op de stelling. Toen materiaalverlies niet meer te voorkomen was, gaf Mark zijn dame+pion voor drie lichte stukken. De stelling was echter zodanig dat Mark uiteindelijk in een eindspel belandde met T+P tegen D+pion. Sommigen meenden dat Mark wel remise kon houden dank zij een soort vesting, maar John speelde het heel krachtig a tempo uit en Mark kon ten slotte mat niet voorkomen: 2,5-1,5. Daarmee is de vierslag een feit: CSV 1, 2 en 3 kampioen + de RSB-beker!! Het resultaat voor de beker is totaal 15 uit 20, waarbij Léon 4,5 uit 5 scoorde en Jan-Peter, Mark en Roel alle drie 3,5 uit 5. De keer dat het wat minder ging, maakte dit team het weer goed door het snelschaken met 4-0 te winnen! We troffen in HZP-Schiedam een waardige en sportieve tegenstander, die sterke tegenstand bood. Na afloop bood onze voorzitter de drankjes aan in de gezellige bar en konden we later vol adrenaline huiswaarts keren. Rest mij SV Krimpen te bedanken voor de gastvrijheid en de felicitaties.